Jak powszechnie wiadomo szkolenia to specyficzna forma edukacji zawodowej. Szkolenia podnoszą nasze kwalifikacje oraz pomagają nam w realizacji osobistych aspiracji. Każdy z nas ma oczywiście inny plan życiowy oraz zupełnie inne wyobrażenie o tym kim chciałyby być w przyszłości i co chciałby robić.
Przeglądając szkolenia opisane na www.szkolenia-sprzedazowe.pl natykamy się na perełki. Niekiedy szkolenia na które wysyła nas nasz pracodawca są szkoleniami dość „dziwnymi”. Na przykład szkolenie – bohater naszej dzisiejszej notki, a chodzi tutaj o szkolenia z ochrony środowiska. Potencjalnie i teoretycznie temat niezbyt ciekawy i mało przydatny a jednak jest to częsty program szkoleń na jakie jesteśmy wysyłani przez naszą firmę lub które odbywają się w postaci pogadanek na terenie naszego zakładu pracy.
O co chodzi?
Przyjrzyjmy się zatem czym są i na czym polegają szkolenia z ochrony środowiska. Dzięki temu będzie się nam łatwiej odnaleźć w tej tematyce.
Szkolenia z ochrony środowiska odbywają się na różnych poziomach i finansowane są z różnych źródeł. Człowiek w połowie XX wieku odkrył wiele technologii do wytwarzania różnych rzeczy ułatwiających życie.
Najbardziej szkodliwe są te pozornie niewinne, ale produkowane w miliardach sztuk i masowo wyrzucanych. Mowa tu o plastykowych butelkach oraz foliowych torebkach. Większość z tych produktów wyrzucona do ziemi będzie ulegała biodegradacji około 500 lat – to ogromnie dużo czasu, a poza tym trzeba wziąć pod uwagę fakt, że śmieci będą się kumulować.
Już w projektach szkolenia z ochrony środowiska obejmują swym zasięgiem całe społeczeństwo – różnego typu , nazwijmy to „pogadanki” muszą być prowadzone w przedszkolu. Ważne jest , aby najmłodsi dostawali przy okazji jakieś drobiazgi przypominające o przyrodzie.
Szkolenia z ochrony środowiska to nie tylko jakieś kursy i spotkania. Za swoiste szkolenie w tej dziedzinie możemy uznać światową akcję dotyczącą sprzątania świata. Nauka przez działanie zazwyczaj pozostaje w pamięci dużo dłużej niż wykład.