Zdobywanie certyfikatów

certyfikatWchodząc do salonu kosmetycznego, fryzjerskiego czy masażu witają nas ze ścian liczne certyfikaty świadczące o ukończeniu różnorodnych kursów. Podświadomie patrząc na nie stajemy się spokojniejsi. Świadczą o kwalifikacjach osoby w której ręce się oddajemy. Z drugiej strony, one właśnie po to się tam znajdują. By uspokoić klientów oraz by nadać sobie odpowiednią reklamę.

Czas poświęcony na zdobycie tych certyfikatów w większości przypadków nie jest zmarnowany. Główny czynnik to oczywiście nauka czegoś nowego, co można wykorzystać później w praktyce. Inna sprawa, że takie certyfikaty zezwalają nam na wykonywanie szeregu rzeczy, które bez nich byłyby zabronione. Ostatnia kwestia to wspomniana już wyżej reklama i spokój klientów. To wszystko składa się na prestiż, lepsze wynagrodzenie za swoja pracę, wyższe dochody a co za tym idzie wyższy standard życiowy. Reasumując, chyba warto dbać o ciągłe rozwijanie się we własnym zawodzie. Ponadto jeśli jest on naszą pasją, sprawia to tylko przyjemność.

Inwestycja w siebie

Obecnie nie jest już zaskoczeniem, gdy na pytanie „jaka była Twoja najlepsza inwestycja w życiu?” wielu odpowiada: „inwestycja w siebie!”. Najwidoczniej ma to swój sens. Najczęściej pierwszą taką inwestycją jest edukacja. Darmowa edukacja w szkołach wyższych to w większości przypadkach mit. Za szkoły prywatne trzeba polecić, gdy jest się na państwowych najczęściej wynajmuje się mieszkanie. Jeśli mieszka się na miejscu, to tak naprawdę nie odbywa się to zupełnie bez tymczasowych strat materialnych. Czas pracy zarobkowej jest ograniczony, a co za tym idzie budżet i tak zostaje na czas studiów pomniejszony. Pomimo to, wielu twierdzi, że warto. Rozwój osobisty to coś co procentuje.Wykształcenie, czy odbyte kursy to tak naprawdę nie wszystko. Trzeba się ciągle rozwijać, chociażby poprzez praktykę. I tak naprawdę nie chodzi już tylko o to by ukończyć szkolenia czy kursy dotyczące tylko pracy. Hobby również powinno sie rozwijać. Owocuje to później większą pewnością siebie, a ta jak wiadomo zawsze jest pomocna w robieniu kariery.

Hobby

Rozwój osobisty nie polega tylko na szkoleniu się w dziedzinach, które tak naprawdę nie zawsze są dla nas tak interesujące jakbyśmy tego chcieli. Najczęściej pomimo, ze lubimy swoja pracę, rozwój z nią związany okraszony jest niemałym wysiłkiem. Dlatego, dobrym rozwiązaniem jest aby znaleźć swoje hobby, jakąś pasję. Rozwijanie się w jego kierunku wcale nie musi być czasem zmarnowanym. Każdy człowiek musi czasami wypocząć, spędzić miło czas. Wielu ludzi po przyjściu z pracy załącza telewizor, lub po prostu idzie spać. To jednak najczęściej nie daje prawdziwego wypoczynku, a tym bardziej nie daje radości.Miło mieć jakąś pasję i rozwijać się w jej kierunku. Czasem wymaga to poświeceń, trzeba startować od zera. Najlepszy start w przypadkach takich dziedzin jak na przykład wspinaczka, to zapisanie się na kurs.W innych przypadkach może to być wiele prostsze. Może to być po prostu miłość do gotowania. Jeżeli to jest nasza pasja, to po co popadać w rutynę i z powodu braku czasu zaniechać praktykowania tego. Nawet jeśli w ciągu tygodnia Ne ma czasu, powinien się on znaleźć w niedzielę.

This entry was posted in Kursy and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.