Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

angielskiMój nauczyciel, wykładowca języków obcych, zwykł mawiać: „lekcję powinno się zaczynać od dobrego dowcipu”. Więc ja zacznę ten tekst od żartu. Gdakają kury na grzędzie: ko-ko-ko, ko-ko-ko. Wtem czarna kura zaczyna: „hau-hau!”Pozostałym kurom opadają dzioby, na co czarna kura: „no co, trzeba znać języki, nie”?

Niezależnie od tego, jak zabawny jest ten żart, ostatnie zdanie wyraża ważną prawdę: trzeba znać języki. I mimo że nie ma takiego przymusu, mimo iż nie grożą za to represje ani banicja, znajomość języków coraz rzadziej jest wzbudzającą zachwyt ekstrawagancją, a coraz częściej bywa oczekiwanym standardem czy wymaganą podstawą.

Ile jest powodów, dla których warto władać językami? Dokładnie tyle, ile osób, które już opanowały jakikolwiek język obcy. Ponieważ każda z nich miała inny powód i inną motywację, aby osiągnąć swój własny sukces. A jakie mogą być Twoje powody? Skoro czytasz ten artykuł, to znaczy, że zdajesz sobie sprawę z możliwości, jakie daje opanowanie języka innego niż ojczysty. Potrzeba Ci jedynie motywacji i powodów, po których możesz rozpocząć naukę.

Efektywna nauka języków obcych

Możliwości, morze możliwości. To najważniejsza rzecz i najszersza droga do sukcesu. Nie możesz porozumiewać się z napotkanymi obcokrajowcami, nie zdołasz zapytać nawet o podstawowe rzeczy za granicą, nie zdobędziesz wielu ważnych informacji z Internetu, nie będziesz mieć szans podczas jednej, drugiej i każdej kolejnej rozmowy kwalifikacyjnej…, jeśli nie nauczysz się języka. Spójrz, jak prosto możesz zmienić swoją sytuację z nie do pozazdroszczenia na bardzo komfortową.
A zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego zaleca się naukę obcych języków już od najmłodszych lat? Z tego samego powodu, dla którego wpaja się dzieciom setki tekstów, czytanek, liczb, zadań, wzorów i definicji: aby rozwinąć dziecięcą zdolność do szybkiego i sprawnego nabywania nowej wiedzy. Umysł trzeba trenować. Można go kształtować wpajając mu rzeczy niepotrzebne lub nawet szkodliwe albo ułatwić start w dorosłe życie z biegłą znajomością któregoś z języków obcych.

Rozejrzyj się dokoła, zrób to bardzo uważnie. Zobacz, kto dziś osiąga sukces. I spróbuj sobie odpowiedzieć na jedno ważne pytanie: dlaczego nie jesteś to ty? Znajomość języka, tak naprawdę dowolnego, to przynajmniej 100 procent więcej znajomych, źródeł, dojść i kontaktów. To także gwarancja tego, że prezentujesz sobą określony poziom, masz potencjał, zapał, chęć i wystarczająco dużo samozaparcia, by dążyć do celów, wyznaczać nowe i stale piąć się wyżej.

Nauka języków obcych to wiele miesięcy lub lat dyscypliny. Jeśli raz tego dokonałeś, dokonasz i drugi. Wie o tym Twój przyszły pracodawca, wiedzą o tym ci, którzy zarabiają olbrzymie pieniądze, teraz wiesz o tym również Ty.

Zobacz łazienki w angielskim stylu na plytki-glazura.com.pl
This entry was posted in Metodyka and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.