Skuteczne szkolenia językowe

zapiszPamiętacie zapewne swoje pierwsze poszukiwania pracy? Jakie najczęściej wymogi stawiali przyszli pracodawcy przed Wami ? Podstawową była …znajomość języków obcych. I tutaj najczęściej spotykaliście się z odrzuceniem podania bo Wasza znajomość języka obcego albo była zbyt słaba jak na oczekiwania pracodawcy albo … nie było jej wcale.

Ale sytuacja wcale nie musi się powtórzyć. Dlaczego ? Bo teraz mamy do dyspozycji naprawdę dobre i skuteczne kursy językowe. Nie mówię tutaj o czarodziejskich metodach typu: opanuj hiszpański w tydzień, bo wiadomo, że takie sposoby to tylko nabijanie ludzi w butelkę. Mówię o profesjonalnych, dobrze opracowanych i przygotowanych kursach z prawdziwego zdarzenia. Dzisiaj właśnie im poświecę trochę czasu. Zapraszam zatem do lektury.

Metody nauki języka

Wymogiem znalezienia dobrej, stałej pracy coraz częściej staje się dobra lub chociaż podstawowa znajomość języków obcych.

Języki obce, czasami stają się potrzebne jak własny i wówczas szukamy miejsca, gdzie szkolenia językowe mogą nam w tym skutecznie pomóc. Jak wybierać szkoły lub nauczyciela?

Najpierw musimy poznać, jaki styl nauki odpowiada nam najbardziej. Są osoby, które słuchając zapamiętują najwięcej. Szkoda więc, by chodziły one na szkolenia językowe z zeszytem i piórem,jeśli już to raczej z dyktafonem.

Z kolei ktoś, kto ma pamięć wzrokową lub motoryczną musi zapisywać sobie, by zapamiętać. Ktoś taki zupełnie nie skorzysta jeśli trafi na szkolenia językowe metodą Callana czy Berlitza.

Szkolenia językowe trzeba wybierać z rozwagą, sprawdzić, czy  zatrudnieni tam nauczyciele na pewno poprawnie mówią w języku, którego uczą. Bywa tak, że anglista, romanista czy germanista w kraju, w którym mówi się uczonym przez nich językiem, mają problemy ze zrozumieniem i bycia rozumianym.

Skuteczne szkolenia językowe mamy wtedy, gdy niezależnie od długości trwania kursu  jego uczestnicy zaczynają porozumiewać się w języku obcym bez lęku.

This entry was posted in Metodyka. Bookmark the permalink.

Comments are closed.