Profesjonalne szkolenia – zasady tworzenia

teamSzkolenia na jakie wysyła nas nasza firma lub tez na które sami się zgłaszamy to obecnie dość popularna forma aktywności zawodowej jaką wybierają liczni z nas. Szkolenia dotyczą zarówno doskonalenia pewnych umiejętności jak i nabywania umiejętności zupełnie nowych. Dzięki temu oferty szkoleń są zazwyczaj bardzo bogate i warto z nich skorzystać chociażby dla własnego dobra.

Twórcy

A czy zastanawialiście się czasami nad tym w jaki sposób powstaje takie szkolenie w którym uczestniczyliście ? Bez względu czy w naszej opinii było to szkolenie ciekawe czy wprost odwrotnie. Zanim się ono odbyło potrwało trochę czasu by zostało ono przygotowane i to przygotowane profesjonalnie.

Każde szkolenie ma za sobą jakiś twórców – zazwyczaj nie jest to jedna osoba. Profesjonalne szkolenia najczęściej wyróżniają się dobrym poziomem merytorycznym oraz dobrą organizacją całego zdarzenia – możemy to określić jako zaplecze.

Czym się wyróżniają profesjonalne szkolenia, od innych tego typu zdarzeń? Profesjonalizm to przede wszystkim ogromny profesjonalizm prowadzących oraz umiejętność przystosowania się przez nich do potrzeb szkolonej grupy.

Dosyć często dział szkoleń, szef firmy  kupuje szkolenie niezbyt wnikając w jego program. Może okazać się, że wiele spraw zaplanowanych w szkoleniu jest oczywista dla uczestników. Natomiast inne zagadnienia, nie planowane jako szersze omówienie jest dla nich bardzo ważne.

Wyróżnij się

Profesjonalne szkolenia wyróżniają się wysokim parametrami. Jeśli trener zna zagadnienie, to może po uzgodnieniu z szefem firmy, czy specjalistą od szkoleń zmienić proporcje w podawaniu określonej porcji wiedzy.

Każda dobra firma, zanim podejmie decyzję o tym by wysłać swoich pracowników na dane szkolenie, dokładnie sprawdza jakie są potrzeby kursantów. Czasami wręcz przed szkoleniem (na kilka co najmniej dni) firma wystawia ankietę dotyczącą potrzeb grupy, dla której przygotowuje szkolenie. Ankieta taka pozwala firmie zorientować się w potrzebach swoich pracowników i lepiej wybrać w przebogatej ofercie szkoleń.

Jak więc widzicie szkolenia to nie tylko my kursanci. To nie tylko osoby, które prowadzą zajęcia. Szkolenia to przede wszystkim odpowiednio skonstruowane cele, założenia oraz skupienie się na jak najbardziej prawidłowym ich przebiegu. A więc zanim skrytykujemy – co mamy w naszej naturze – dane szkolenie zastanówmy się ile wysiłku włożyli w to by było ono jak najbardziej profesjonalne – ich twórcy. Dopiero potem krytykujmy.

Zobacz też profesjonalne szkolenia na www.eagle.edu.pl .
This entry was posted in Metodyka. Bookmark the permalink.

Comments are closed.