Popularność testów – psychometria

psychometria testyCzy Internet może także sprawdzić naszą wiedzę? Oczywiście, ponieważ dostępne są w nim rozmaite testy, których rozwiązanie może pokazać nam, czy dziedzina, w której uważaliśmy się za eksperta, faktycznie nie ma przed nami tajemnic lub czy rzeczywiście jesteśmy tacy, jak sądziliśmy.

Popularność testów

Najpopularniejsze testy to testy językowe i różne testy wiedzy. Ludzi interesuje, czy dobrze znają struktury gramatyczne i słownictwo języka francuskiego, angielskiego, rosyjskiego albo niemieckiego. Także testy kompetencyjne i psychologiczne (psychometria) cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ ciągle nie jesteśmy pewni, czy jakaś nasza cecha ma wystarczająco duże nasilenie. Chcielibyśmy być przebojowi, odporni na stres, doskonale pracować w grupie, a najlepiej także skutecznie zarządzać kilkuosobowym zespołem. Etesty mają nam pokazać, czy tak faktycznie jest.

Chętnie testujemy swoją wiedzę przed jakimiś egzaminami, czy sprawdzianami, dlatego powodzeniem cieszą się testy związane z przedmiotami maturalnymi. Na przykład wiele osób zainteresowanych jest, jak stoi z procentów, figur czy pierwiastków. Także testy dotyczące wiadomości potrzebnych przed egzaminem na prawo jazdy są chętnie robione. Oprócz takich tekstów często sięgamy po absurdalne testy, na przykład test ciążowy czy test odnośnie tego, jak będzie wyglądało nasze przyszłe dziecko. Robimy to wyłącznie dla rozrywki, żeby się pośmiać ze znajomymi.

Niektóre internetowe testy budzą zainteresowanie przez dzień czy dwa, a inne cieszą się niezmienną popularnością. W każdym razie prawdą jest, że bardzo wiele osób odczuwa pokusę, aby przetestować się przez Internet i uzyskać wiedzę na swój temat. Testy wykonywane przez Internet są także po prostu źródłem rozrywki.

This entry was posted in Metodyka and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.