Kursy niemieckiego w Hamburgu

Hamburg – krótki opis

kurs niemieckiego hamburgKlasyczne rzędy ulic, eleganckie sklepy handlowe, kawiarnie, restauracje, sklepy rybne, ogromny port i dziewiętnastowieczny Grandhotel jest znakiem rozpoznawczym Hamburga. Przez otwarte kanały ciągnące si przez całe miasto mona przej na prawie 3000 mostach. Ponadto Hamburg posiada wiele parków i zielonych powierzchni.

Od ponad 100 lat miasto posiada jeden z największych portów i międzynarodowe kontakty handlowe. Co prawda Hamburg nie leży nad morzem, ale 100 km od morza północnego istnieje dobre połączenie. W dokach stoczni portowych mona podziwia statki z całego świata. Z kawiarni przy dokach jest widok na pracujących tam ludzi.

Hamburg rozwinęło się na największe miasto prasowe i medialne w Niemczech. Nowoczesność i elegancja tworzą specyficzny nastrój miasta.

Szkoła językowa – Kurs języka niemieckiego

Tamtejsza szkoła językowa leży w idealnym centrum Hamburga, przy spokojnej uliczce. W związku z tym, wszystko co najważniejsze znajduje się w odległości kilku minut na piechotę są sklepy, lokale, kawiarnie itp. Lekcje i czas wolny zlewaj się ze sobą. Oprócz standardowych zajęć tamtejszy zaangażowany instytut posiada bibliotekę i dużo księgarni zaopatrzonych w książki do nauki różnych języków.

Członkostwo w narodowych i międzynarodowych związkach:
VDP, IALC Geprüfte Bildungseinrichtung der Weiterbildung Hamburg e.V.

Rodzaje kursów języka niemieckiego

 • Kurs standardowy
 • Intensywny kurs
 • Kurs standardowy Plus

Rekreacja i wycieczki po Hamburgu i okolicach

Tamtejsza szkoła językowa w Hamburgu oferuje szeroki program spędzania czasu wolnego. Podczas tygodnia odbywaj się między innymi w miecie dodatkowe zajęcia po popołudniu i wieczorami. W weekend organizowane są wyjazdy poza miasto.

Znakiem rozpoznawczym Hamburga jest wyjątkowy kościół barokowy St. Michaelis. Ponadto atrakcyjne architektonicznie w centrum miasta jest Chilehaus, dworzec główny i dworzec Hamburg-Dammtor. Pomiędzy nimi znajduje się wiele pasaży handlowych, jak np. tradycjonalny Hanse-Viertel.

W całych Niemczech Hamburg jest znany jako centrum musicali, gdzie organizowane są liczne premiery. Oprócz tego znajdzie się tu nie jeden teatr, opera, festiwal filmowy, hala muzyczna, balet, koncert popowy i wiele innych atrakcji. Z muzeów polecamy Muzeum Sztuki i Rzemiosła oraz Miniatur Wunderland, gdzie znajduje si największa na wiecie kolekcja kolejki miniaturowej.

Przez cały rok w miecie organizowane są różnorodne imprezy, takie jak: Hamburger Fischmarkt czy Hamburger Dom. Urodziny portu, które odbywają się w Maju, są największą imprezą, przyciągając ponad 1 miliona ludzi.

Zakwaterowanie w Hamburgu

Apartamenty w Hamburgu

W pełni wyposażone apartamenty znajdują się niedaleko szkoły, zazwyczaj w odległości możliwej do pokonania na piechot. Gospodarzami są modzi Niemcy, pary lub żyjący samotnie ludzie. Czasami są to również wspólnoty mieszkaniowe szukające nowego lokatora.
W mieszkaniach znajduje się salon, kuchnia i łazienka/wc do wspólnego użytku zakwaterowanych kursantów.
Wiek minimalny: 18 lat
Minimalny czas zakwaterowania: 4 tygodnie
Dzień przyjazdu: Niedziela, dzień odjazdu: Sobota

Zakwaterowanie prywatne (u rodzin)

Pokoje jedno- lub dwuosobowe u starannie wybranej rodziny. Rodziny mieszkaj w dobrych dzielnicach Hamburga i zazwyczaj szkoła językowa znajduje się w odległości możliwej do pokonania na piechotę. W przeciwnym wypadku można do niej dojechać w 15-20 minut. Kursanci są u rodziny zakwaterowani jako jedyni o narodowości polskiej. Ten sposób równie przyczynia się do lepszej nauki języka niemieckiego.

 • Pościel i ręczniki znajduj się na miejscu,  możliwość użytkowania pralki.
 • Dodatkowy dzień u rodziny: 40 Euro.

Rezydencja

Najbardziej komfortowym miejscem zakwaterowania jest rezydencja szkolna. Rezydencja znajduje się w idealnym centrum miasta. Apartament, który jest zintegrowany z budynkiem szkoły. Pokoje s jedno- lub dwuosobowe, bez wyżywienia.

 • Wiek minimalny: 18 lat
 • Minimalny czas zakwaterowania: 4 tygodnie
 • Przyjazd/Odjazd: co pitek, miedzy 8.00 a 18.00 godz.
 • Codzienne czyszczenie apartamentu (Pon.-Pia.)
 • Pościel i ręczniki znajduj si na miejscu, pralnia znajduje si w pobliżu
 • Wspólna łazienka na korytarzu
 • Telefon stoi do dyspozycji
 • Brak kuchni
 • Gotowanie w rezydencji szkolnej jest zabronione
 • W każdym pokoju znajduje si telewizja satelitarna

Przyjazd do Hamburga

Radzimy, aby uczestnicy kursu przyjechali najpóźniej w niedzielę przed rozpoczęciem kursu. Lotnisko posiada dobre połączenie z innymi, większymi miastami na całym świecie. Publicznymi środkami komunikacji można się dostać do miejsca zakwaterowania, ale na życzenie szkoła oferuje serwis dowożenia kursantów. W miecie są do kupienia bilety na autobusowe, ważne przez pół dnia.
Wszelkie informacje dotyczące kursu (w tym adres szkoły językowej, adres miejsca zakwaterowania, mapy, informacje dotyczące środków komunikacji, możliwości spędzenia czasu wolnego i inne informacje o Hamburgu) zostaną przesłane po dokonaniu rezerwacji.

This entry was posted in Kursy and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.