Jak organizować szkolenia dla firm

testJak powszechnie już wiadomo szkolenia dzielimy na trzy zasadnicze grupy: na szkolenia indywidualne, na szkolenia grupowe i szkolenia dla firm. Wszystkie te oferty są bardzo szeroko rozbudowane. Można dzięki temu wybierać w ofertach firm świadczących usługi w zakresie szkolenia dla określonej grupy zainteresowanych.

Jak wiadomo także, najważniejszym elementem szkolenia jest jego organizacja oraz przeprowadzenie. Dzisiaj słów kilka poświęcę właśnie zagadnieniu jak organizować szkolenia dla firm.

Wiele organizacji szkoleniowych marzy w zasadzie o jednym – jak organizować szkolenia dla firm i to w taki sposób, żeby mieć cały czas chętnych na ich zakup. Duże ośrodki szkoleniowe dbają, żeby jak najwięcej ich ofert zawierało bezpłatne szkolenia, ponieważ wiele firm oszczędza, a darmową ofertę szkolenia przyjmie bez problemów.

Szkolenia dla firm należy organizować w kilku wersjach. Czasami zdarza się, że firma chce w krótkim czasie mieć odbyte szkolenie i żeby nie zajęło ono dużo czasu pracy załogi. Czasami zdarzają się inne sytuacje – firma ma duże szkolenie wyjazdowe i dodatkowe szkolenie może się odbyć właśnie tam.

Szkolenia dla firm muszą być związane z misją organizacji i wówczas organizator łatwo zdobywa chętnych na zakup oferty. Zazwyczaj  organizacje szkoleniowe szukają zleceń długoterminowych w firmach, dzięki czemu mają one płynność finansową i podstawy do tworzenia innych ofert szkoleniowych.

W Polsce do roku 2013 zapewnione są duże fundusze unijne na szkolenia szczególnie w zakresie tematyki społecznej.

Szkolenia kadry zarządzającej

Zapewne nie zdziwi Was fakt, iż szkolenia tego typu są bardzo modne i niektóre firmy chętnie inwestują w tego rodzaju strategie. Dlaczego ? Otóż dzisiaj dobrze wyszkolona i przygotowana do pracy z personelem kadra zarządzająca to podstawa rozwoju i dobrego funkcjonowania każdej firmy. Szkolenia takie mają głównie na celu wyposażenie kadry zarządzającej w niezbędne umiejętności interpersonalne. To w znacznym stopniu wpływa na pozytywny rozwój firmy i całokształt jej funkcjonowania.

Szkolenia kadry zarządzającej w firmie musi odbywać się według ściśle określonych zasad i grafiku. Ktoś może zapytać dlaczego szkolić ludzi przygotowanych do pracy w zawodzie ?

Bardzo często szkolenia kadry zarządzającej wiąże się z ciągłymi zmianami przepisów, nowymi projektami. Jeśli szkolenie ma charakter wewnętrzny to zazwyczaj następuje jakieś rozliczenie z dotychczasowych zadań, jeśli szkoli firma zewnętrzna to opiera się dokładnie o założoną tematykę.

W dużych firmach, szkolenia kadry zarządzającej bardzo często odbywają się w formie sesji wyjazdowych. Ma to generalne znaczenie, ponieważ uczestnicy nie spieszą się do domu. Nie mają oczekiwań ze strony rodziny, że może uda się “urwać” im wcześniej do domu. To zawsze jest problem szkoleń po pracy w firmach.

Jeśli porozmawiamy z trenerami prowadzącymi szkoleniakadry, to dowiemy się, że zazwyczaj w każdej grupie są osoby, które proszą, żeby zajęcia przebiegały szybciej i trwały krócej. Nie zawsze tak się da zrobić. Czasami pojawia się nawet opór w grupach – ale szkolenia kadry raczej przebiegają spokojniej, opór pojawia się częściej wówczas, gdy szkoli się pracowników.

Sami więc widzicie, iż szkolenie dla kadry zarządzającej to ważne szkolenie i warto wiedzieć o nim jak najwięcej.

This entry was posted in Metodyka and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.