Dlaczego rozwiązujemy psychotesty online ?

Zastanawiające jest, skąd się bierze ogromna popularność, jaką cieszą się psychotesty online. Ciekawe jest także, czym one są dla ludzi? Czy też są jedynie sposobem na rozrywkę i relaks, czy też ważnym źródłem wiedzy o sobie samych i otaczającym świecie.

testy psychometryczne onlineW dawnych czasach popularne były testy mające powiedzieć, czy dana para do siebie pasuje, albo czy spotkamy w życiu miłość. Kiedyś takie testy można było spotkać jedynie w czasopismach dla młodzieży, a obecnie przeniosły się do Internetu. Wydaje się, że te testy stanowią źródło rozrywki na takiej zasadzie, jak Andrzejkowe wróżby wykonywane z dużym zaangażowaniem, jednak o wynikach których zapomina się już następnego dnia.

Czy wszystkie są takie same ?

Nie każdy jednak psychotest online ma dla nas tak krótkotrwałe znaczenie. Są także takie, które pokazują nam, jak prezentuje się nasza znajomość angielskiego czy niemieckiego. Są takie, które dotyczą psychologicznych aspektów naszego działania, a więc tego, czy jesteśmy przedsiębiorczy lub czy mamy skłonności do depresji. Należą do nich np. psychotesty dla kierowców. Można mieć jedynie nadzieję, że te testy psychometryczne układane są przez osoby, które mają odpowiednią wiedzę. Warto też, abyśmy wiedzieli, że informacje z nich uzyskane to nie wiedza objawiona – niekoniecznie jesteśmy w głębokich tarapatach, jeśli wyniki są dla nas z naszego punktu widzenia niekorzystne, a więc na przykład nie mamy wg wyników zdolności menedżerskich albo nasza inteligencja emocjonalna jest na niskim poziomie.

Z pewnością testy dostępne przez Internet mogą stanowić rozrywkę i dawać nam wiedzę. Można z nich korzystać, jeśli się chce, warto je jednak traktować z przymrużeniem oka i z rozsądnym dystansem.

This entry was posted in Metodyka and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.