Certyfikat energetyczny – szkolenia energetyczne

certyfikatDzięki szkoleniom podnosimy przede wszystkim swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe oraz doskonalimy swoje umiejętności interpersonalne.

Do swojej dyspozycji mamy ogromy zasób różnego rodzaju szkoleń. Można powiedzieć że są to szkolenia na każdą okazję, gdyż każdy z nas znajdzie wśród przebogatej oferty coś dla siebie. Jednakże szkolenia to także często szkolenia z tak zwanej potrzeby chwili czyli takie które być może nie wnoszą niczego nowego do wykonywanego przez nas zawodu ale dostarczają nam niezbędnej wiedzy z reguł, jakie obowiązują w danym zawodzie na całym świecie. Tak jest między innymi ze szkoleniem dotyczącym certyfikatu energetycznego i to jemu dzisiaj poświęcę swoją notkę.

Ostanie zarządzenia, wynikające z dyrektyw Unii Europejskiej narzuca obowiązek  posiadania charakterystyki energetycznej budynku.

Wprowadzenie obowiązku posiadania takiej charakterystyki jakości energetycznej budynku sprawiła, że certyfikat energetyczny, szkolenia to najnowsza oferta wielu firm szkoleniowych.

Specjaliści, którzy już mogą wydawać certyfikat energetyczny, szkolenia przeszli już w zeszłym roku. Spora ich część sama zajęła się szkoleniem kolejnych specjalistów prowadząc szkolenia energetyczne.

Jeśli pomyślimy sobie jak ogromna jest ilość budynków, które muszą uzyskać certyfikat energetyczny, szkolenia w tak ogromnej ilości raczej nas nie zdziwią. Specjaliści będą mieć zajęcie na wiele lat. Chyba, że znów zmienią się przepisy, cna co na razie się nie zanosi.

Prawo Budowlane określa, że tę nową certyfikację muszą mieć wszystkie nowe budynki oraz te z wybudowanych wcześniej, które mają być sprzedane lub wynajmowane. Jest również lista budowli wyjętych z obowiązku certyfikacji.

Aby ważny był  certyfikat energetyczny, szkolenia muszą trwać nie mniej niż 50 godzin. W tym same zajęcia praktyczne z certyfikacji muszą trwać 8 godzin. Znając różnorodność metod budowania, czy też docieplania budynków, kursy wydają się ekspresowe. Tym samym takie szkolenia energetyczne muszą „swoje” kosztować. Cena ta prędze czy później przełoży się na wzrost cen sprzedaży i wynajmu nieruchomości.

This entry was posted in Kursy. Bookmark the permalink.

Comments are closed.