Cele szkolenia jako ważna część oferty

Jak już wiecie szkolenia to coraz częściej wykorzystywana przez wielu przedsiębiorców metoda rozwoju firmy oraz sposób na zmotywowanie pracowników do tego by pogłębiali swoją wiedzę z danego zakresu oraz by podnosili swoje kwalifikacje i umieli rozpoznawać swoje wszelkie potrzeby w kwestii zawodowej. Należy bowiem pamiętać, że dobrze wyszkolony pracownik to podstawa rozwoju każdej, chcącej dobrze prosperować, firmy.

Każde szkolenie musi mieć jakiś konkretnie określony cel. Najczęściej cele szkoleń oddają to czym zajmuje się i do czego dąży dana firma. Dzisiaj opowiem Wam moi drodzy od czego zależą cele szkolenia?

Cele szkolenia przede wszystkim zależą od charakteru szkolenia i jego uczestników.

Cele szkolenia mogą być bardzo różne – czasami może to być nabycie nowych umiejętności przez zatrudnionych, często integracja pracowników, którzy w codziennym zapędzie nie są w stanie dobrze się poznać, a często poza zdawkowym powitaniu rano, nie mają szans na inne kontakty w pracy.

Jeśli jesteśmy szkoleniowcami i chcemy sprzedać nasze usługi to cele szkolenia muszą być jasno i przejrzyście opisane – w końcu ktoś , kto kupi nasze szkolenie musi znać, jakie ono ma przynieść efekty.

Nie może być oferty szkoleniowej bez określenia jakie są cele szkolenia, byłoby to porównywalne do fabryki, do której przywieziono drewno, ale nie określono jaki produkt finalny ma z tego powstać, ale zmuszono pracowników do tego, by zabrali się do pracy. Takie działanie nie ma sensu.

W ofercie szkoleniowej cele szkolenia są priorytetem – każdy i szef i poszczególni pracownicy, gdy usłyszą z działu szkoleń, że ma odbyć się szkolenie, będą pytać przede wszystkim o to, po co, w jaki celu mają poświęcać czas na takie spotkanie czy wyjazd.

Jak więc łatwo wywnioskować cele szkolenia to bardzo ważny jego element. Musimy o tym pamiętać nie tylko tworząc program czy strategię szkolenia ale także gdy wybieramy szkolenie najbardziej odpowiednie dla naszej firmy i jej potrzeb.

This entry was posted in Metodyka. Bookmark the permalink.

Comments are closed.