Awans – marzenie każdego pracownika

pracownikAwans jest czymś o czym marzy miażdżąca liczba pracowników. Wiąże się on z podwyżką, a co za tym idzie wyższym standardem życiowym i większym prestiżem w firmie. Przysłowiowe schody zaczynają się w momencie kiedy uświadomimy sobie, że każdy dąży do awansu, w związku z tym wiele ludzi przypada na jedno miejsce. Wtedy pytanie które sobie zadajemy, brzmi jak to zrobić by być lepszym?

Podstawową sprawą jest ciężka praca. Pracodawca musi widzieć zaangażowanie i ciągłą pracę nad sobą To czasami jednak nie wystarczy. Często trzeba aby reprezentowały nas zaświadczenia, certyfikaty. Je możemy uzyskać tylko poprzez ukończenie kursu lub szkolenia. Więc wielu decyduję się na to. Pomimo, ze wiąże się to z wyjazdami, czasem choć nie zawsze z kosztami (gdyż często pracodawca je finansuje). Z pozoru może wydawać się, że dany kurs nie wniesie wiele do naszego rozwoju, nie nauczymy się niczego nowego. W drodze po awans jednak, trzeba robić wszystko by być najlepszym. A ukończone kursy, choć z pozoru mogą wydawać się stratą czasu, są bardzo pomocne.

Egzaminy

Chyba najbardziej stresująca część studiów, wszystkich kursów czy szkoleń to egzaminy. Każdy musi je przejść, każdy musi się z nimi uporać, ale niestety nieczęsto bywają one sprawiedliwe, zatem jest to niemały i niełatwy kawałek chleba dla wielu z nas. W zdecydowanej większości przypadków ludzi decydujących się na poświęcenie swojego czasu, a czasem i pieniędzy na zdobycie umiejętności na przykład po prze kurs, wkłada w niego wiele pracy. W końcu po ukończeniu przychodzi moment egzaminu, w którym okazuje się, kto tak naprawdę ciężko pracował i się przyłożył. Niestety często się zdarza, wynik nie do końca jest adekwatny do wysiłku włożonego w zajęcia. Zdarza się przecież niejednokrotnie że zje nas stres, czy kolokwialnie mówiąc nie podejdzie nam pytanie. Wtedy po raz kolejny uświadamiamy sobie, że świat nie jest tak do końca sprawiedliwy. Nie powinno to jednak powodować tego, aby rezygnować z osiągania swoich celów. Wszystkie niepowodzenia zostają w naszym bagażu doświadczeń i trzeba iść do przodu, by gromadzić sukcesy i w ten sposób dbać o swój rozwój osobisty.

Dotacje

Wszystkim zależy na wysokich kwalifikacjach specjalistów. Idąc do przychodni lekarskiej musimy zaufać, że lekarz który nas przyjmuje jest odpowiednio przygotowany do zawodu. Podobnie jest z pielęgniarkami, salowymi w szpitalach. Oczywiście kwalifikacje nie są potrzebne tylko w zawodach medycznych, ale we wszystkich. Przecież codziennie chcemy zjadać świerzy chleb, upieczony w piekarni gdzie jest wysoki standard sanitarny i personalny.Wierzymy, ze fryzjer który nas obcina zrobi to lepiej jeżeli ma ukończonych więcej kursów.To myślenie dotyczy praktycznie wszystkich. Nie powinien wiec dziwić fakt, że popularne są liczne dotacje doszkalające personel. Jednym z przykładów może być dotacja z Unii Europejskiej dla pielęgniarek. Mogą one skończyć studia, w trybie który nie koliduje z wykonywaną pracą, a co najważniejsze zupełnie bezpłatnie.Często trzeba szukać informacji o różnego rodzaju dofinansowaniach na własną rękę. Czasem nie są one tak oczywiste jak powinny być. Wielu jednak interesuje się tym i korzysta, bo ma do tego prawo.

This entry was posted in Materiały and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.